Tinklaraštis apie nelegaliai sukonstruotus lyčių stereotipus

Apie

Labas! Tu atsiradai tinklaraštyje, kuriame nagrinėjamos lyčių stereotipų temos.

Aš esu Marija Serbintaitė, istorijos mokytoja. Vasarą sukūriau IG profilį FEMĄ, kurį dabar pavadinčiau savo projektu, ten daugiausia rašau apie nelegaliai sukonstruotus lyčių stereotipus mokykloje, visuomenėje. Taip berašydama tekstus atsidūriau Žmogaus teisių balse. O mano tekstus apie minėtą temą galima rasti  Pedagogas.lt, zmogausteises.lt bei Delfi.

Nors FEMA – apie lyčių stereotipus, apie konstruojamą vyriškumą bei moteriškumą, tačiau vertėtų paminėti, kad FEMA turi feministinę pakraipą, aš pati save drąsiai pozicionuoju, kaip feministę. Daug skaitydama ir rašydama apie tai itin susidomėjau šia tema, kas realiai dabar pildo ir mano vertybinį pamatą. Kitas dalykas, feminizmas yra apnikęs tokiais rūgščiais stereotipais! Tad norisi, šviesti žmones ir garsiai kalbėti, kad feminizmas mums reikalingas ir jame nieko blogo nėra.

O tinklaraštis atsirado visų pirma, dėl to, kad skaitytojai panoro daugiau mano tekstų, o antra, aš pati ilgą laiką norėjau gilesnių, ilgesnių tekstų apie konstruojamus socialinius lyčių vaidmenis. Į šiuos tekstus įdedu daug širdies, savo patirtį bei išgyvenimus, bet manau, kad daugiau mažiau visi esame panašias patirtis užkaupę, tad skaitydama/s tekstus rasi ne tik mane juose, gali atrasti ir save!

Manęs gali paklausyti, mano kuriamose tinklalaidėse su Žmogaus teisių balso komanda, štai čia.

Taip pat apie mane rašo LRT, čia gali paskaityti ir 15 min., tiesą pasakius, gali net ir pažiūrėti ką kalbu LRT televizijai, paklausyti šnektas Ugdymo meistruose, Žinių radijuje!

Tad gero skaitymo ir prisimink, kad prie kaitos dėl lyčių stereotipų laužymo galim prisidėti visi savo mažais darbais kasdien!

Labas! Aš esu Marija, čia rasi mano rašomus tekstus apie lyčių stereotipus!

Archyvai

Naujienlaiškis apie stereotipus, su kuriais susiduri ir tu