Lyties stereotipai

Kaip turi elgtis vyras ir moteris yra jų reikalas. Savo supratimo jiems neprimesk.

Šį rytą prabudus ir dar besivartant lovoje paskrolinau FEMĄ instagramą, akys ir pirštas skrolindamas sustojo prie vieno komentaro po mano post‘u. Po mano rašomais straipsniais kituose portaluose, komentarų aš neskaitau ir sureagavau vieną kartą į juos, parašydama tekstą skirtą heiteriams. Jei dar jo neskaitei, fema.lt rasi tekstą pavadinimu – Tekstas tau kuri/s, negali apkęsti nepatogios tiesos.

Bet čia numestas komentaras buvo po mano tekstu IG, šie komentarai yra mano visi matomi, ne visada atkomentuojami, bet juos perskaitau. Taip buvo ir šį kartą. Ir nepaisant to, kad žmogus pridaręs daug rašybos klaidų ir kiek iškraipo mano žodžius, vis tik pamaniau, kad privalau kai ką pasakyti.

Apie ką yra FEMA? Taip FEMA, yra apie sukonstruotus lyčių stereotipus. Bet.

Žiūrėk, aš laikausi aiškios pozicijos kurią per FEMA išsakau – negalima savo supratimo primetinėti kitiems. Ką šis sakinys reiškia?

Tai reiškia, kad jei moteris NORI

dažytis, NORI avėti

aukštakulnius, NORI būti namų

šeimininkė ir rūpintis vaikais

visą dieną – all gut, čia yra JOS

pasirinkimas, bet lygiai taip pat,

jeigu moteris NORI eiti į

pasimatymą nepasidažius, su

sportbačiais ir džinsais – YRA OK.

Kame visame tame esmė? NORI. Vadinasi, PRIVALO, žodis čia netelpa. Lygiai taip pat ir su vyrais. Jeigu vyras NORI eiti į sporto salę ir augintis raumenis, OK. Jeigu vyras NORI verkti – OK. Vėlgi, žodžio PRIVALO čia nėra.

Išvada: tu negali sakyti moteriai, kad ji PRIVALO nešioti sukneles vietoj sportbačių ir džinsų, jei ji to nenori daryti. Tu negali sakyti, kad vyras PRIVALO laikyti emocijas savo viduje, nes nu „Ei nebūk boba, neverk, susitvarkyk“. Taigi tampa aišku –  savo supratimo tu NEGALI primesti kitiems, tai yra tiesiog nelegalu. Šiam nelegaliam veiksmui  turim aiškių pasekmių, kai mergaitėms buvo/yra mokykloje kalama į galvą: ai tos mergaitės neturi loginio mąstymo, dėl to matkėj joms sekasi prasčiau – taip ir neturim nei lyderių, nei mokslininkių daug moterų savo akiratyje.

Tad galvok ką kalbi, visada pagalvok. Ir užsirašyk mintį ir ją visada kartok, kaip maldelę –  nelegalu primesti savo supratimo apie kitus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *