Meilė sau

9 minutės ir laba diena, ir labas vakaras, nerime.

Ar žinojai, jog mergaitėms pakanka vos devynių minučių slenkant pirštu per telefono ekraną ir peržiūrint visų kitų profilius, nuotraukas juose, kad nerimas staiga išaugtų? ( Iš knygos: The Big Disconnect: Protecting Childhood and Family Relationships in the Digital Age). O kiekviena tobulai pakoreguota nuotraukikė ten tų kitų mergaičiukių realiai sukelia nevisavertiškumo jausmą.

Turbūt sakai, kad ir tau taip būna. Man irgi. Bet žinai ką aš pradėjau daryti?

Į savo asmeninę IG paskyrą ėmiau kelti nuotraukas ir story, kuriose juokiuosi iš savęs ir neatrodau tobulai. Žinoma, ten yra ir gražių nuotraukų, bet užrašai po jų kupini saviironijos. Pavyzdžiui, įkeliu story, kuriame valgau kebabą, neapsimetinėdama ten, kaip aš moku gražiai jį valgyti. Nes, na ta prasme, kaip įmanoma atrodyti gražiai valgant kebabą? Nusipaveiksluoju save be makiažo, kai susivėlusi ar pavargus. Žinai kodėl?

Nes mane ten seka mano mokinės, noriu, kad jos matytų ir suvoktų, kad mes visi esame žmonės, o Instagram’as yra vienas didžiulis gražaus gyvenimo burbulas, kuriame gyvena žmogeliukai, bandantys visų pirma, apgauti save. Dabar net ir tarp tų moterų, kalbančių apie meilę sau IG, kurias aš seku,  pastebiu vieną esminį dalyką, jos tiesiog yra išdievinusios save ir vis tiek nori pateikti savęs tobulesnę versiją.

Aš savo paskyrą išsivaliau nuo tobulybių ir jokio turinio nenešančių profilių, mat ankščiau slinkdavau per nuotraukas pirštu, ankstyvais rytais ir jausdavau, kad net mano kavos puodelis tapdavo savęs nepakankamos skoniu.

Padaryk ir tu tą patį, patikėk, jausiesi geriau.

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

2 Comments

  Laura

  7 vasario, 2020Reply

  Tikrai taip! Atsekiau visus su “nušlifuotais selfiais” nes paklausiau savęs ..kam man to reikia..? Džiaugiuosi atradusi jus ir jūsu tekstus! 😉

  admin

  9 vasario, 2020Reply

  Yes! Džiaugiuosi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *