Meilė sau

Vidinis mano balse, leisk man švęsti savo pergalę

Net neabejoju, kad yra tekę bent kartą pakelėje, ypatingai vaikščiojant po laukus, susitikti akis į akį tą šiltą smirstelėjusią mėšlo krūvelę, aplink kurią musės su malonumu skraidžioja. Tai va, ta šilta smirstelėjusi krūvelė, man pastaruoju metu asocijuojasi su perfekcionizmu.

Aš dar nenoriu apleisti perfekcionizmo temos, nes perfekcionizmas – niekalas. Kita priežastis, dėl kurios aš neskubu šios temos taip numesti į šalikelę, nes svajoju gyti nuo perfekcionizmo,  ypatingai dabar, kai daug veikiu, jaučiu, kaip šita šilta smirstelėjusi mėšlo krūvelė man trukdo.

Vėlgi, šį tekstą noriu skirti mergaitėms/merginoms/moterims, mat šią savaitę jau sakiau, kad būtent mes esame mokinamos būti tobulomis.

Bet tai nereiškia, kad vyrai negali

būti perfekcionistais, nieku gyvu

taip nenoriu teigti, tikiu, kad gali

ir dar kaip!

Ok, Marija grįžk prie temos, tu man sakai.

Žinai, tobulumą kartais galima sumaišyti su meistriškumu, pavyzdžiui, Reshma Saujani sako (jos kalbos gali pasiklausyti TED Talk), skirtumas tarp meistriškumo ir tobulumo yra toks pats, kaip tarp meilės ir manijos. Vienas išlaisvina, o kitas įkalina.

Mano galva, tobulumas yra apie „viskas arba nieko“,

na ta prasme, supranti. O meistriškumas – net ir suklystant, padaryti gerai, išnaudojant savo gabumus.

Bet visų svarbiausia yra dar

vienas komponentas, kurio tikrai

neturi tobulumas – švęsti.

Aha, būtent, švęsti savo mažą arba didelę pergalę. Tu tai padarei!, maždaug kažkas tokio. Bet neah, perfekcionizmas šitaip nesielgia.

Ir šitą atvejį aš tau galiu puikiai iliustruoti savo pavyzdžiu.

Juk tu žinai, kad aš turiu radijuje laidą, kurios, mano dideliu džiaugsmu, vėliau tampa podkastais. Ok. Faina. Wow. Super. Aš šitaip reagavau, kai gavau pasiūlymą iš Žmogaus teisių balso. Buvau labai laiminga. Ir esu, aišku. Šioms laidoms aš ruošiuosi begalybiškai, sėdžiu palinkus prie kompo ir užrašų kelias dienas prieš, ir ne po valandą, o galiu sėdėti ištisas tryliką tūkstančių valandų, pamiršusi pavalgyti, atsigerti, išvesti šunį, todėl dabar, kai dirbu darbus į TO DO LIST papildomai užsirašau, pavalgyti, vanduo, šuo. Skamba jau perfekcionistiškai, bet palauk bus dar geriau. Ateina laikas vesti laidą, kalbamės su viešnia ar svečiu ten viską, faina. Pirmadienis, transliuoja StartFm mano kuruojamą laidą, žinai ką aš girdžiu? Tikrai ne laidos turinį. O, eina sau, čia prastai pasakiau, kam čia šitą žodį leptelėjau, kodėl padariau tą garsą, o dar aną garsą, čia sučepsėjau, kodėl čia nesusilaikiau nenusijuokus? Išvis Marija, kas tau yra. Kitą kartą ruošiesi trigubai, nes tas klaidas reikia taisyti!

Ta prasme, trigubai?? Pala pala.

O kur džiaugsmas?

Juk aš patyliukais svajojau apie podkastų kūrimą, dabar turiu tam pilną galimybę, darau tai ką norėjau daryti! Savo kišenėje jau turiu tris laidas, kurios yra turtingos turiniu, skleidžia reikalingą žinutę, tad kodėl po galais, aš negaliu tai švęsti???

Žinoma, savikritika yra gerai, bet kai tai tampa vienu ilgu savęs ujimo procesu – nedžiugina. Kaip ir nieko blogo nėra turėti sveiką norą pralenkti kitus, konkuruoti ir laimėti, siekti aukštesnių rezultatų. Bet nėra sveika, kai nusistatomi tokie dideli lūkesčiai, o tai yra, būti tobulai, ir tada mušame save už tai, kad tų neįmanomų siekių nepavyko įgyvendinti. Meh, nesąmonė.

Tad šiomis dienomis žinok, aš pradėjau mokytis švęsti už tai, kad įrašiau dar vieną podkastą, už tai, kad mano naująjį tekstą išleido Pedagogas, tuoj kitas slys į žmogaus teisių rankas. Ir svarbių svarbiausia, kad rašau čia. Ir, kad sekėjų vis daugiau su kiekviena diena, nes jie nesektų manęs jei turinys būtų lengva smirstelėjusi mėšlo krūvelė.

Taip, aš švenčiu. Nuvažiuoju su savo Vabalu į Maximą ir nusiperku sausainį, būtinai šokoladinį arba OREO ir valgau sau, automobilyje, besidžiaugdama, kad štai aš pasiekiau sau išsikeltą įgyvendinamą tikslą. Nebuvau tobula, bet tokia būti ir nebenoriu. Nes perfekcionizmas smirda.  

Perfekcionizme papersk sau į veidą ir pats uostyk, man šito perdalo daugiau neleisk. Ačiū.

Photo by The Creative Exchange on Unsplash

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *