Lyties stereotipai, Sveiki santykiai

Lyčių stereotipai gadina santykius? Yes.

Kaip lyčių stereotipai tau gali trukdyti net nepradėti romantinių santykių?

Moteris išmokyta, kad imtis pačiai iniciatyvios niuniuniu. Parašyti vaikinui negali, šiukštu neprieik ir pirma užkalbinti! Nes, juk vyrai privalo dominuoti ir užkariauti merginos dėmesį. Viduramžių romantika gal ir ok. Čia tu gali rasti du stereotipus, a) moteris turi būti tyli ir laukti jaunikaičio; b) vyras turi dominuoti ir užkariauti merginos dėmesį.

Bet, juk gali būti ir kitaip. Niekam nereikia nei dominuoti, nei tylėti. Ir jeigu norisi prieiti užkalbinti vaikiną tą sėdintį parke, galvos niekas už tai nenukirs.  O ir smerki už tai nederėtų.

Kaip lyčių stereotipai gali paveikti jau turimus santykius?

2. Kaip moterys yra išmokytos nesiimti iniciatyvos, taip vyrai – nedemonstruoti jausmų, juos užspaust taip, kaip bezdaliuką viešoj vietoj. Turbūt ir arkliui aišku, kad  neišsakomi jausmai ardo bet kokį santykį. Neatsivėrimas tai ką jauti tik dėl to, kad aceit ne vyrišika. Nesąmonė! Įskaudino? Verk taip, kaip dar nieks nėra verkęs. Žinok, padeda. Aš visada taip darau, kai ant širdies kas pakakoja. Kažkas neramina? Sakyk, ir sakyk tai drąsiai įvardindamas jausmus!

O kaip ten su tom dovanom? Kažkur esu skaičiusi tokį straipsnį: 5 būdai užkariauti jos širdį. Muohaha, negaliu patikėti, kad esu prisivertusi paskaityti tokį tekstą. Viename iš punktų buvo parašyta: dovanok jai gėles visada!

3. Ar partneris/mylimasis privalo dovanoti gėles moteriai? Ir dar kiekvieną dieną? Ne, neprivalo. Man visada buvo įdomu, o kas būtų jeigu aš vyrui atneščiau gėlių į pasimatymą? Kaip jis į tai reaguotų? Būt įdomiai, ane? Viskas yra okey, jeigu vyras nori dovanoti gėlių moteriai, bet jis neprivalo to daryti TIK DĖL TO, KAD JIS VYRAS. Ir dar vienas dalykas, ne visos ir ne visi mėgsta gėles, tad toks paprastai sukurtas stereotipas, kad kažkas kažką privalo daryti dėl savo lyties, užknisa. Dovanoti gėles reikia visų pirma norėti, visų antra kas kam nori, tas gėles ir dovanoja.

Būk laisva/s nuo stereotipų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *