Lyties stereotipai

Raudonuoji, nes pirkinių krepšelyje, kas? Aha, kalbamės apie menstruacijas sukurtą gėdą pelėdą.

Eini į parduotuvę. Vėl pasibeldė menstruacijos, žinai, kad reikia įklotų. Ir taip viskas užknisa, o dar jauti tą neapsakomą gėdą. Slepi po kitais produktais tuos Always su sparneliais, kad ne duokdie dar kažkas pamatys, o jei dar pažįstamas koks ar kokia! Mirk iš gėdos.

Pažįstamas jausmas? Man jis labiausiai pažįstamas iš tų laikų, kai man buvo 16.

Žinai kodėl tu jauti tokią gėdą?

Mano manymu, viena iš

priežasčių, atskirtos biologijos

pamokos. Apie berniukus

berniukams apie mergaites,

mergaitėms.

Kai man vyko šios pamokos, man jas vedė mokytoja moteris, tad gavosi tarsi tokia paslaptyčių pamokytė tarp mūsų mergaičių. Kurioje ir buvo bandoma pasakyti, kad na čia jūs jaunos moterys, šiukštu nesipasakokite, kad jums kas mėnesį būna LIGA.

Ok. A) taip yra surezgama mintis, kad moteris turi gėdytis to, ką surėdė gamta. Juk visi žino, absoliučiai VISI žino, ar kažkuriuo savo gyvenimo etapu sužino, kad moterims kas mėnesį vyksta tokie reikalai, kaip mėnesinės; B) Taip yra atskiriami vyrai, kurie nežino ir jaučiasi nepatogiai arba apsimeta, kad jiems viskas ok, o iš tiesų nežino kaip čia būti, kaip čia reaguoti, kai moterims „tos dienos“. C) Galiausia, menstruacijos nėra liga! Mes nesergame kiekvieną mėnesį. Tai tiesiog normalus procesas, tiesiog!

Ką reikia daryti?

A) moteris neturi gėdytis dėl to, kad jai menstruacijos; B) kai vyksta lytiškumo ugdymo pamokos ir ypatingai kalbant apie menstruacijas, būtinai, dar kartą pabrėžiu BŪTINAI, jos turi vykti abiem lytim klasėje susėdus. Šiuo atveju berniukams nereikia paslapčių. Vietoj to derėtų kalbėti, kad daugeliui mergaičių/moterų skauda prieš menstruacijas ar jų eigoje, todėl jos gali jaustis irzlios, emocionalios ir vietoj to, kad šaipytis, geriau užjausti bei paguosti.

Ar reikia moterims rėkti, kad

joms šiuo metu, dabar pat,

mėnesinės? Nežinau. Man to

daryti nereikia, kitoms reikia.

Tačiau bet kokiu atveju, gėdos

jausti dėl to, kad aš moteris –

nenoriu.

Žinau, kad ir kitos moterys gėdos dėl to išgyventi nenori ir to galėsime pasiekti būtent tada, kada mokyklose pradėsime tinkamai vesti lytiškumo ugdymo pamokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *