Lyties stereotipai

Not tonight, Josephine, kartą išlemeno Napoleonas savo žmonai Žosefinai. Ar vyrai visada pasirengę seksui?

Ar yra tekę girdėti tokį terminą, mačo? Net neabejoju, kad taip. Tai yra socialinis konstruktas, kuris atsirado Meksikos visuomenėje, o kartu su meksikietiškai serialais išplito po visą pasaulį. Būtent juose daugiausia ir vaizduojami vyrai veikėjai – mačo!, bet galime pastebėti, jog ši „tikro“ vyro iliustracija taip ir užsiliko kai kurių vyrų galvose, ypatingai vyresnių, o gal ne tik?

Vienas iš mačizmo požymių, kad

vyras visada yra ir privalo būti

pasirengęs seksui, turi

neapsakomai didelį alkį

seksualiniams poreikiams.

Alfa patinas visada galvoja tik apie tai, kaip greičiau pelnyti patelės dėmesį, nes turi dominuoooti. Tai va, kadangi visi žiūrėjom, absoliučiai visi – Cata Salvaje kom tu pasjon, kitaip tariant Laukinukę (žaisdavom slepkių, bet 16 val. viso kiemo ankstyvi paaugliai, be jokio kvestionavimo galimybės varydavo į savo daugiabutį žiūrėt per teliką Laukinukės dramų!), taip ir liko mūsų galvose, kad vyras visada yra ištroškęs sekso.

Hunter Murray savo knygoje „Not Always in the Mood“ laužo mitą, kad vyro mintys tik apie seksualines fantazijas. Hunter sako, kad tai, jog vyrai visada pasirengę seksui buvo sukonstruota kultūriškai dainose, filmuose, televizijoje, reklamose.

Knygos autorė pabrėžia mintį,

kad vyrams irgi nebūna

nuotaikos seksui, kaip ir

moterims.

Autorė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklausti 237 vyrai, tyrėja norėjo išsiaiškinti jų seksualinius troškimus, o vyrai pradėjo ups netyčia atvirai kalbėti apie tai, jog jiems, nu common, ne visada norisi sekso! O turi progą atsisakyti tik tada, kada serga arba jaučiasi pavargę. Vyrai kaip susitarę teigė, kad labai norėtų, kad ir jų būtų atsiklausiama, ar aš noriu mylėtis. Šį paskutinį sakinį būtinai pasibrauk. Nes mes dažnai, kai kalbame apie tai, kad liečiantis prie žmogaus reikia atsiklausti, turime omenyje tik moterį. Tačiau vertėtų nepamiršti, jog taip pat reikia paklausti ir vyro.

Tai jeigu vyras tau pasakys, kad nenori mylėtis, kadangi pavargęs, neįsižeisk, o suprask, nes jis irgi turi teisę nebūti „tos“ nuotaikos.

Photo by Joël de Vriend on Unsplash

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *