Lyties stereotipai

Savęs atradimas be lyčių stereotipų

Sąves atradimas, kas tai?

Man, visų pirma, tai yra pripažinimas sau, būtent SAU, o ne kitam, kad aš esu ta moteris, kuri yra labai netobula.

Na nemoku aš būti namų šeimininkutė ir apšokinėti visų, rodyti „moteriškąjį rūpestį“. Esu įpratusi būti viena, todėl namų šeimininkė ta tikrąja šių žodžių prasme, esu tik sau.

Negebu žongliruoti vienu metu keletą dalykų: ir indai, ir pokalbis telefonu, ir maisto gaminimas tuo pat metu – ne man.

Nemoku būti tobula ir santykiuose, sako reikia iškomunikuoti partneriui dalykus, kurie guli ant širdies, bet kartais stringu išlementi net žodį. Tačiau mokausi. Nesu ir ta „namų židinio“ puoselėtoja, gyvenime man užtenka tiesiog tvarkingų namų.  

Lygi ir tobula veido oda? Pasirodo irgi ne man.

Apsimesti, kad man nebūna PMS ir tuo metu labai suknistos nuotaikos? Taip pat ne man.

Bet žinai ką? Aš priėmiau save,

kai pasakiau: aš esu netobula.

Pradėjau didžiuotis tais dalykais,

kuriuos aš padarau dėl savęs ir

nebaudžiu savęs piktais žodžiais

už tai, kad nesu ideali.

Didžiuojuosi savimi, kad priėmiau save, štai tokią kokia esu: moteris su visais netobulumais, bet tikinti meile, nepaisant skaudžių patirčių. Moteris, kuriai būna liūdna, nes tai normali žmogaus būsena. Moteris, kuriai drabužiai yra stiliaus ir asmenybės išraiška, o ne įrankis sugundyti vyrą. Moteris, kuri juokiasi garsiai, visiškai nesidrovėdama ką pagalvos aplinkiniai. Moteris, kuri kiek kitaip supranta kaip turi vykti „namų židinio kūrimas“. Moteris, kuri visgi pirmiau save rinksis bet kokioje situacijoje, o ne partnerį. Moteris, kuriai savirealizacija yra nepaprastai svarbus reikalas gyvenime ir nenorinti save įprasminti tik per šeimą, vaikus. Ir visame kame suprasti, jog net ir nenorinti būti ideali, aš esu pakankama.

Štai apie ką ir yra FEMA. Visi mano rašomi tekstai apie savęs priėmimą. Apie supratimo auginimą, kad esi pakankama/s net ir tada, kada atsisakai daryti kažką ar atrodyti kažkaip,  kas yra priskirta tavo lyčiai kaip būtinybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *