Lyties stereotipai, Meilė sau

Pasiduoti daryti ir lytis

Praėjusią savaitę mano motyvacija sportui patyrė katastrofą: neišbėgau nei vieno km ir tik porą kartų šokau į kedus pasportuoti namuose. Tad kai santykiai su motyvacija pašlijo, viduryje pratimų tiesiog krisdavau ant grindų ir užsiknisus sau kartojau, aš galiu, aš galiu. Taip bekartodama šiuos turinčius įkvėpti žodžius prisiminiau istoriją, kurią noriu tau papasakoti.

Praėjusį pavasarį aš intensyviai ėmiau bėgioti. Buvau itin užsikepus, todėl varydavau po kelis kartus į savaitę, o po intensyvių treniruočių, atėjus vasarai, savo kojomis, Vingio parko takučiais nubėgdavau 15 km. Wow!

Tačiau prieš pat savo gimtadienį, tai yra rugpjūtį, supratau, kad man skauda akis žiūrint į tą pusę, kurioje tupėjo nudėvėti rožiniai kedai. Sukandus dantis dar porą kartų prabėgau, maniau, kad pradėjus bėgti, sugrįš noras. Žinai ką padariau po paskutinio prasibėgimo? Parvariau namo ir sviedžiau bėgimo batelius į sieną. Tad noras bėgimui nesugrįžo.

Kodėl? Nes perspaudžiau, per daug iš savęs reikalavau, o dar po kiekvieno bėgimo, rezultatu girdavausi socialinėje medijoje, o ten žinoma pilna patarėjų, kurie kaskart turėdavo ką pasakyti apie mano pasiekimus. Paskelbiau ir tai, jog metu bėgimą.

Po 5 minučių iš tokio „treneriuko“ gavau pasipiktintą asmeninę žinutę kurioje buvo parašyta, jog pasielgiau kaip tikra boba, nes truputį paskaudėjo ir mečiau viską ką buvau pasiekusi.

Dėl kokių priežasčių mečiau bėgimą?  1. Nes nebepavilkau kojų, 2. neįvertinau savo galimybių, 3. jaučiausi tuomet nepilnavertiška, o bėgdama ir keldama į socialinius tinklus įveiktą kiekį kilometrų, jaučiausi galinti parodyti, kad esu super kieta. Štai kodėl. Bet tikrai ne todėl, kad esu moteris.


Pasaulyje yra pilna moterų,

kurios niekada nepasiduoda, kaip

aš tą kartą. Yra pasaulyje vyrų, kurie dar greičiau, nei aš

pasiduoda. Yra moterų pasaulyje

pasiduodančių taip pat, kaip, kad

aš pasidaviau aną sykį. Yra vyrų pasaulyje, kurie niekada

nepasiduoda.

Manau, supratai, ką norėjau pasakyti. Mes nepasiduodame dėl to, kad vyrai ar moterys esame. Mes pasiduodame, nes taip kartais būna gyvenime.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *