Lyties stereotipai

Moteris ir metai

Žiūriu Friends, Rachel per 30-metį verkia, Monica prisiliuobė, o Joy šaukia “Why God why?“. Aiškiai perteikiamas liūdesys, kai sueina trim.

Man 28. Rugpjūtį bus 29. Akivaizdu, už gerų metų 30. Ir vis šmėsteli mintis, ilgalaikių santykių nesukūriau. Vaikas planuose? Nė iš tolo. O ir planuoti tokių dalykų nesivarginu, nes tiesiog, o kam? Prasmės jokios nematau.

Bet svarbiausias klausimas lieka neatsakytas: ar, kai man bus 30 būsiu laikoma vertinga visuomenėje? Turbūt taip, nes šiomis dienomis 30 metų moteris laikoma dar ganėtinai patraukli ir turinti ką pasiūlyti. Tik dažniau nei prieš 5 metus sulaukia klausimo, tai kada pabiručiai?

Po 30 nenumaldomai ateis 40. Kas tada? Raukšlės? Kūnas ne toks lygūs. Ar būsiu vertinama lygiai taip pat, kaip ir 25 metų mergina? Man dėl mano trisdešimties tiesą pasakius yra nusispjauti. Bet kaip jaučiasi tos moterys, kurioms 40, 50? Nurašytos? Nereikalingos? Neseksualios? Juk moters gyvenimo darbas yra be paliavos įvairiausiais būdais įrodinėti moteriškumą. Deja, moteriškumas mūsų kultūroje nėra siejamas su raukšlėmis.

Tad ar vyresnio amžiaus moteris

nei 25 m. nieko nebegali

pasiūlyti? Baikit, nemanau.

Žiūriu į savo mamą, kuriai yra virš 50. Joje matau kupinai džiaugsmo gyvenime turinčią moterį, priimančią save tokią kokią ji yra, o dar mokanti ir kitą žmogų priimti toks koks jis yra (kaip šito išmokti norėčiau!). Tad ar mano mama nėra vertinga kaip moteris? Vertinga.  

Gaila, kad moterys virš 40 ar virš 50 visuomenėje yra nurašomos. Ar mūsų moterų vertinimo kriterijai yra  oda, kūnas? Ar pagal tai mes nusprendžiame, kuri yra vertinga, o kuri ne? Taip. Tad 40 metų moteris tampa mažiau vertinga nei 24-metė.

O žinote kokį sau lūkestį išsikėliau iki 30? Laisvės lūkestį. Taip. Laisvę būti savimi, laisvę mylėti save ir kitus, nesusiaurinant savęs iki kažkokio mažo savo sukurto pasaulėlio, kuris kito akimis net neegzistuoja. O būtent tos moterys, kurioms virš 40 ir/ar 50 laisvės būti savimi nestokoja.

Neabsoliutinu. Yra visokių žmonių. Bet, kokia aš esu apdovanota, kad aplinkui mane vyresnės moterys yra tos iš kurių aš galiu mokytis daug gerų dalykų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *