Lyties stereotipai

Tatuiruotas lyčių kūnas

Ką daryt kai nori tatuiruočių, bet „juk ant moters dailaus kūno jos negražiai atrodo“. Tatuiruotės labai subjektyvus reikalas. Ne kiekvienam/kiekvienai jos atrodo patraukliai ant žmogaus kūno, normalu. Bet tai yra skonio reikalai. Ten kur skonis susilieja su visuomenės normomis – niuniuniu. Na, turiu omenyje, tas visuomenės normas, kurios klaidina mūsų mąstymą.

Na pavyzdžiui, ant moters kūno tatuiruotės atrodo negražiai, na nebent ten tik kokioje seksualioje vietoje (tai aiškiai parodo, koks moters kūnas yra seksualizuotas ir leidžiama tik tai, kas vyrui atrodo seksualu). Vyrui tatuiruotės yra super sexy šmexy. Tad paėmę į rankas svarstyklių lėkštelės aiškiai matome, kad tatuiruotas vyras nusveria tatuiruotą moterį.

Aš turiu 5 tattoo. Yes, gerai perskaitei. Palauk, dar perskaičiuosiu. Mmm, yup, penkios. Vasarą jos matosi visos: dvi ant rankų, viena ant nugaros, kita ant kojos ir dar ant šonkaulių (šitą darytis skaudėjo taip, kad galvojau išteš smegenys). Kaip reagavo į mane tokią visą tatuiruotą? Esu kartą išgirdusi, kad merginai tai nelabai gražu būti tokiai išsiterliavusiai. Džiaugiuosi, kad šį komentarą gavau visgi ne iš savo bendraamžių.

Liūdniausia, kad tatuiruotės dažniausiai yra siejamos su kalėjimu. Todėl pamatę tatuiruotą žmogų galvoje susikuriame vaizdinį – cypė. Bet kaip juokinga, jeigu sakome, kad vyrui yra ok tattoo, o moteriai ne ir dar čia įpiname kalėjimą, tai pala, vadinasi vyrui kalėjimas yra ok, o moteriai kalėjimas ne? O gal abiem kalėjimas nėra ok? Čia ką tik pademonstravau lyties stereotipų absurdiškumą, kai gerai pagalvoji.

Tai va, darytis tattoo ar ne yra tik tavo reikalas, nes tavo kūnas priklauso TIK TAU. Ne visuomenei, ne mamai, ne tėčiui, ne tai kaimynei, kuri turi apie viską ir visus nuomonę, o TIK TAU. Bet jeigu tau nepatinka tatuiruotės yra nebūtina primesti savo įsitikinimo kitam žmogui, kad moterims tatuiruotės yra meh.

Iliustracija Giedrė Svaldenytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *