Lyties stereotipai

Auto servisas

Praėjusią savaitę pasakojau, kad vairuoti automobilį man nėra laiko švaistymas. Kartais kai pavargstu nuo žmonių, nuo kompiuterio, nuo emocijų sėdu į savo mėlynąjį vabalą, įsijungiu Motorama albumą ir važinėju griežtai proporcingomis Vilniaus gatvėmis.

Bet. Kas susiję su mano mėlynojo vabalo vidumi, na turiu omenyje, varikliu, važiuokle, stabdžių kaladėlėmis ir dar visokiais tepaluotais padargais esančiais po kapotu – man yra kvantinės įmantrybės.

Nusikeliu į mokyklą, aštuntą klasę (kodėl būtent 8 klasė, aš nežinau), technologijos pamokas. Klasė pilna mergaičių sėdinčių ant geltonų kėdžių, siuvinėjame antytes kryželiu, šnekučiuojamės apie diskoteką, kuriai paauglės ruošėsi, nes visgi jau trečiadienis, žinai reikia pradėti galvoti ką apsirengti iš anksto. Į kurią, beje, neisiu, nes tėvai aštuntoje klasėje dar neleido trypčioti kojomis masinėse paauglių susiėjimuose. Ir taip visą aštuntą klasę: siuvinėti, siūti, megzti, gaminti valgį, kuriuo vaišindavome klasės berniukus ir apsimetinėti, kad žinai kas vyksta diskotekose.  

Apverskim situaciją. Aš, aštuntoje klasėje, technologijų pamokoje. Klasėje sėdi berniukai ir mergaitės, ant tų pačių geltonų kėdžių ir mokomės apie automobilio variklį, važiuoklę ir taip ten toliau! Diskoteką šiam kartui palikime.

Jeigu mokykloje būtų mokę kartu su vaikinais apie auto mechaniką, bent jau, na bent jau pamokę kas slypi automobilio viduje, gal dabar mane būtų sunkiau apgauti auto servise vežant tamsiai mėlynąjį vabalą gydyti?

Aišku, prieš nuvežant automobilį aš išsiklausinėju tėčio visko, ką turėčiau žinoti, kad kuo mažiau mane pavyktų apgauti. Pasiskaitau dar pati šį bei tą. Bet vis tiek, tame auto servise prieš tepaluotus vyrų veidus aš jaučiuosi tikra netikėlė.

Mokykla turėtų būti įgūdžių mokykla, o ne vien į smegenis farširuojanti akademines žinias, kurių tikrai ši tiek n e r e i k i a kiekvienam/kiekvienai! Dar svarbus dalykas, kad įgūdžiai lyties neturėtų. Kalti, pjauti, gręžti yra įgūdžiai, kurių prireikia ir moterims. Gebėti subliuškusią padangą išsimontuoti ir įsimontuoti naują, kelyje, kai esi viena pati – įgūdis, kurį atžymėti lyties žyme n e g a l i m a.

Photo by Element5 Digital on Unsplash

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *