Lyties stereotipai

Apie saugumą ir buvimą moterimi

Žinote, yra dalykų, kuriuos moteris privalo turėti, kaip žmogus, bet jų neturi lyties pagrindu. Tam, kad lyčių lygybė klostytųsi kvapą gniaužiančiu greičiu turime moterims leisti jaustis saugiau. Apie ką aš? Noriu pasidalinti keliomis savo patirtimis.

Beje, komentaruose arba asmenine žinute gali man parašyti ir pasidalyti savo patirtimi ir kaip tu tęstum šį sąrašą.

Taigi, aš kaip moteris:

1. Neabejotinai gauti tokį patį atlygį už tą patį darbą, kaip ir vyras;

2. Gatvėje einant tamsiu paros metu, turiu teisę jaustis saugiai ir žinoti, kad vyras eidamas pro šalį manęs neužpuls. Prieš keletą metų, apie 22 val. tamsios nakties metu, ėjau iš autobusų stotelės link namų. Mane iki pat durų lydėjo du vyrukai dėvintys kelnes su „paloskėm“, kurie visą kelią mane užgauliojo, aptarinėjo mano kūno vietas bei siūlėsi „patenkinti“ mane. Dviese. Laimei ši istorija baigėsi gerai ir namo tą kart grįžau sveika, tačiau po šio vakaro iš namų be dujų balionėlio kišenėje niekur neinu, net ir dienos metu. Kiek yra moterų pasaulyje kurios negrįžo sveikos arba išvis nesugrįžo į namus?

3. Laisvė į žodį. Taip, tu teisingai perskaitei. XXI a. aš kalbu apie žodžio laisvę. Prieš porą savaičių sulaukiau laiško, kad aš esu feministiškai angažuota (kad ir ką tai reikštų), tad mane reikėtų cenzūruoti. Šitokią žinutę gavau iš vyro. Patriarchalinė visuomenė vis dar egzistuoja, kuri bando nutildyti moterį kalbančią apie problemas su kuriomis susiduria moterys, pavyzdžiui, smurtas artimoje aplinkoje. Patriarchaliniame mąstyme matomai, vyras nekelia rankos prieš moterį, tad smurto kaip ir nėra, o jei ir yra tai, ji pati to nusipelnė.

Svajoju, realiai, atsigulus vakare į lovą aš svajoju, kad patriarchalinė visuomenės dalis pagaliau suprastų, na pagaliau! Kad lyčių lygybė nėra apie tai, kad moterys nori vyrą pažeminti. Lyčių lygybė man, visų pirma, yra apie moterų saugumą būti moterimi!  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *