Lyties stereotipai

Vyras ir gėlės

Tais gerais laikais kai buvo saugu ir leistina skraidyti į svečias šalis, oro uoste pakeliui į Romą užbėgau į kioską nusipirkti karštos kavos su pienu ir savo mylimiausią žurnalą, kuris neįtikėtinai skaniai kvepia LAMŲ SLĖNIS | MAN (ar esate uostę Lamų slėnio lapus? Jie neįtikėtinai skaniai kvepia!). Šis žurnalas man patinka dėl žmonių istorijų, po kurių jaučiuosi įsikvėpusi naujų vėjų į mintis.

Tad pakilus lėktuvui ir nustojus jam drebėti išsitraukiu žurnalą ir randu vyro istoriją, kuris augina gėles, turi visą jų ūkį ir iš jų daro stulbinančias puokštes. Apie gėles kalba kaip apie savo vaikus, žino jų vardus, išmano kaip prižiūrėti, mylėti. Šią istoriją paskaičius suspurdo širdis ir pamaniau wow. Juk gėlės tik ir yra sėjamos su moteriškumu bei moterimis. Arba kitaip, tai tiesiog moterų reikalas.

Praėjusiais metais ir per žinias rodė gėlių parodą, kurią organizavo vyrai! Lietuvoje! Ir žurnalistė vieno iš organizatorių paklausė, ar nėra keista, kad vyrai augina gėles? Tas vyras roll eyes padarė vietoj manęs, sakydamas, kad viskas ok, vyrai irgi gali domėtis gėlėmis, auginti jas bei sėkmingai prižiūrėti.

Mane labiausiai ima snaudulys tada, kada stebimės tokiais dalykais, kaip 1) bet čia žinok kieta mokslininkė ir moteris, įsivaizduoji? 2) tokia kieta sportininkė ir moteris, įsivaizduoji?!, 3) floristas vyras, įsivaizduoji?!, 4) virtuvėje gamina vyras, įsivaizduoji?! Įsivaizduoju.

Tiesiog tokie dalykai nebeturėtų s t e b i n t i. O ir išryškinti lyties neverta.

Maistą gamina žmogus, nes jam/jai valgyti reikia. Mokslu domisi žmogus, gėles augina žmogus, nepatikėsite, sportuoja irgi žmogus ir žmogus pasiekia neįtikėtinų rezultatų įdėjęs/įdėjus žiauriai daug pastangų!

Tai ar auginti gėles vyrui? Ar gėlės jį padaro mažiau vyru? Absurdas būtų taip galvoti.

Iliustracija Giedrė Svaldenytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *