Lyties stereotipai

Kuklumas

Kuklumas pati iš savęs nėra bloga savybė. Bet kaip ten sako? Kas per daug tas nesveika, huh? Mergaitės dažniau yra baudžiamos už „nemergaitišką“ elgesį, jei ne kukli, daug veikianti, rašanti, keliaujanti ir save prioretizuojanti – išsišokėlė. Tad moterys nuo pat mažens yra auklėjamos būti perdėm kukliomis ir: „geriau tu ten nesiimk tų didelių darbų“.

Taip tos jau užaugusios moterys kovoja su didžiuliu susimovimo baimės bagažu prieš imantis ką nors daryti. Patikėk, nors FEMA tikėjau nuo pat pradžių, bet kol draugė piešė logo (tai užtruko apie savaitę) svarsčiau visus už ir prieš ir labiausiai bijojau susimauti, nes juk einu į viešumą, ką kiti pasakys? O vyras galbūt mano vietoje, tiesiog būtų ėmęs tą ir padaręs nė nesvarstęs?

Tai ką daryt? Nebijot varyt.

Rimtai. Gal kaip tik dabar

svarstai pradėti imtis kažko?

Daryk. Daryk taip kaip tau išeina,

nebūtinai tobulai, tik daryk.

Įsigalink save veikti taip, kaip tu moki. Nori sukurti blog‘ą? Kurk. Nežinai apie ką kurti? Ieškok, kas tave veža. Nori dalintis savo kūryba? Kurk Youtube kanalą.

Ženk pirmą žingsnį net jei nesijauti pasiruošusi. Jei nesiimsi čia ir dabar, nesiimsi ir kitą savaitę, ir kitą mėnesį. Kitaip tariant, varyk su baime į priekį. Nes kas gali blogiausia nutikti?

Stokoji savęs pagarbos? Imk ir pradėk medituoti. Meditacija man padėjo atkreipti dėmesį į savo poreikius, o tai yra ėmiau gerbti savo jausmus, mintis ir apskritai save! Taip su meditacija pradėjau nebebijoti būti savimi. Beje, meditacijai naudoju Insight timer apps‘ą. Ir į dieną medituoju 20 min. Pradžiai užteks penkių minučių per dieną.

Nebijok būti savimi, net jei tai reikštų, kad kitiems/kitoms tu atrodysi „keista“. Keistumas veža.

Žiūrėk į veidrodį ir sakyk: eina sau, kokia nuostabi moteris priešais mane! (Aš taip darau, mama išmokė). Dabar pat, nueik prie veidrodžio ir sakyk, woooow kokio neįtikėtino grožio moteris čia stovi!

Taip išsipančiosi iš to perdėto kuklumo pančių. Nes tu esi kieta, tik nepamiršk sau to priminti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *