Sveiki santykiai

Meilė

Kas yra meilė?

Meilė gali pamaitinti išsibadavusią sielą. Meilė nenusakomas jausmas. Bėda ta, kad pakylėtą meilę, per tuos vadinamuosius rožinius akinius, jaučiame kelis mėnesius, vėliau – rutina, kuri kai kuriuos ir kai kurias gąsdina, tad susidūrus su pirmaisiais sunkumais šiaušia į krūmus pasislėpti arba dingti su visam.

Aš buvau įsimylėjusi. Kartą labai stipriai. Bet tuomet kiek kitaip supratau kas yra meilė, ir kas santykiai. Mano savivoka buvo tokia – mane turi padaryti laimingą. Kita manosios savivokos dalis buvo prisigaudžiusių šiukšlių, tokių kaip vyras galva, moteris kaklas; pagudravimai visokie prieš vyrą tam, kad gautum tai ko geidi; moteris – šeimos židinys, moteris – jaukumo kūrėja ir visi kiti dalykai, kurie man ne visai priimtini.

Augu. Savivoka irgi kristalizuojasi. Ir žinai apie ką man dabar yra meilė bei santykiai?

1. Kalbėjimasis, ne kerštas už vyro netinkamai pasakytus sakinius ar numestas kojines;

2. Abipusis supratimas ir pagarba apie laiką, kurį skiriame tik sau;

3. Suvokimas, kad moterys nėra iš veneros, o vyrai iš marso;

4. Lygiavertiškumas buityje, jos dalinimasis;

5. Lepinimas dėl to, jog nori, o ne todėl, kad gautum kažką;

6. Man nereikia mano antros pusės, aš esu pilna savimi. Tokio pat pilno žmogaus ir tenorėčiau;

7. Santuoka ir vaikai – tik abiejų susitarimas, o ne atitikimas visuomenės lūkesčiams arba ne bandymas gelbėti santykius tuokiantis ir gimdant;

8. Atviras palaikymas. Kritika, konstruktyvi, nežeidžianti ir verčianti pagalvoti ar mano sugalvota idėja tikrai yra gera. Toks palaikymas, kuris siektų man įtikti – netinka. Apgaulingų akių pakęsti negaliu.

9. Dėkoju, kad pagaliau į mano gyvenimą atėjo didžioji revoliucija pavadinimu – tu esi atsakinga už savo gyvenimą ir aš turiu jėgų kurti savo gyvenimą. Kol aš pati nebūsiu laiminga su savimi, tol niekas manęs laimingos nepavers;

10. Šeimos židinį bei namuose jaukumą geriau kurkime dviese;

11. Natūralumas. Visame kame.

Noriu feminizmo judėjimui, savo pirmtakėms lenkti galvą už tai, kad štai tokias mintis apie santykius atnešė būtent jos!

Ar žinai, kad manęs gali paklausyti ir Youtube? Spausk ir nesnausk!

« »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *