Lyties stereotipai

Auka

Visi ir visos gyvenime turime tokį etapą, kai būname auka. Praėjusią savaitę susirašinėjau su bičiuliu, kuris yra kūrėjas, šiek tiek turintis emocinių bėdyčių. Kita vertus, kas jų neturi, huh? Bet esmė tame, kad su juo trupinėlį susiginčijom. Jis save pastatė į tokią didvyrio vietą, sakydamas, kad aš turiu labai daug atsakomybių ir dirbti dėl savęs, rūpintis savo emociniu gerbūviu neturiu kada. Tada jis lepteli dar vieną dalyką, kuris mane pritrenkė, sako, gal man reikėtų meilės, santykių, kad manimi kažkas pasirūpintų.

Wrong. Labai blogai.

Aukos būsenos kartais reikia. Nutikus niekingiems dalykams gyvenime. Man aukai pabūti užtenka 2-3 dienų, tada keliuosi iš lovos ir imuosi veiksmų. Nes. Nes. Nes. Nes! Aš nenoriu būti auka, kurios reikėtų visiems/visoms gailėti. Ir mane užknisa tie žmonės, kurie save amžių amžinaisiais įsideda į aukos poziciją ir sakosi, kad aplinkybės kaltos dėl visų mano bėdų.

Sakau labai griežtai, kaip mokytojutė – tu turi prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

Žinai, link kur lenkiu?

Link lyčių lygybės. Taip, žinau, kad moteris susiduria su ta nesąmone, kai vadovas renkasi vadovaujančiai pozicijai tarp vyro ar moters, galimas daiktas, kad vyrą pasirinks, tik dėl to, kad vyras, nors kompetencijos jis galbūt turi net mažiau nei ta pati moteris, kandidatuojanti toje pačioje pozicijoje. Tačiau tu turi viską daryti, bandyti, eiti, ropštis, kopti, kad imtum ir darytum, kad imtum ir gautum.

Šiais metais klausau daug podcast‘ų ir skaitau daug knygų apie emocinę sveikatą, žinai ką visi autoriai kaip susitarę sako? Taip kaip tu leisi, taip tave priims kiti žmonės.

Eleonora Ruzvelt yra pasakiusi: jei nenorėtum, kad tave skaudintų, niekas ir neskaudintų.

Žinoma, yra dalykų, kuriuos reikia keisti iš esmės, bet žinai, aš lygybę pasiimu, nes žinau, kad ji man priklauso kaip žmogui.

Ką aš noriu pasakyti? Neužteks tik skųstis, kad moterys neturi lygybės. Tau reikės kažką dėl to daryti. Mums visoms ir visiems kažką reikės dėl to daryti. Taip, mano tekstai atskleidžia kai kurias nemalonias tiesas, bet mano tekstų tikslas – parodyti problemą ir įkvėpti keistis. Tavo like‘as po mano post‘u man yra brangus, man tai įvertinimas, tačiau vien like paspaudimo neužteks.

Stephen Covey knygoje „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ sako, kad problemos pripažinimas yra kelias į tobulėjimą, tad pripažinus, jog turime problemą, dabar reikia leistis į tobulėjimą. Pačioms. Lyčių lygybės nebus jei pačios nedirbsime ties tuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *