Meilė sau

Tai ar tu pakankama?

Vėjuotą penktadienį, prašiau jūsų pasidalinti seksistine kasdienybe. Pati akivaizdžiai susidūrus su seksizmu ėmiau galvoti ir padariau išvadą: kartais atrodo, jog moteris turi atsiprašyti už tai, kad vaikšto šia žeme. Amžių amžinaisiais girdime: tu nepakankama.

Bijom paklausti antrą kartą nesupratusios ko nors, nes tuoj pat galime būti apšauktos kvėšomis, blondinėmis (tarsi būtų blogai būti šviesių plaukų), todėl esame priverstos tapti perfekcionistėmis. O perfekcionizmas kenkia mums pačioms, jis veda į gyvenimo krachą, o ne į džiaugsmą.

Laikomės dietų, nes, kad ir kokį kūną beturėtume, vis tiek bus negerai.

Vonios spintelę užgrūdame odos priežiūros priemonėmis, kad tik oda atrodytų kuo lygesnė ir tobulesnė. Nes kartais atrodo, jog Aurelijus Veryga išleido moterims įstatymą, turėti lygią, švytinčią ir tobulą veido ir viso kūno odą. Tad kas tik netingi, tas ir primena, kad moteris graži tik ta, kurios oda švyti.

Perkam 57-ąjį megztuką ir 78-ąją suknelę, kuriuos/kurias užsivilksim tik kartą, bet tokiu būdu siekiam patikti kitiems, o meluojame, kad sau. Ne megztukas ir suknelė, o savęs priėmimas be megztuko ir be suknelės yra svarbiausia (čia toks moraliuks gavosi, sorry, bet aš tampu vis labiau ir vis stipriau minimaliste).

Ir visą šį checklist‘ą atlikus: nusipirkus, užgrūdus, tampant perfekcionistėms, laikantis dietų, mes vis tiek esame nepakankamos. Ir vis tiek atsiras žmogus, kuris jaučia pareigą išlementi sakinius, po kuriais slepiasi paties/pačios nepilnavertiškumas ir priminimas mums, deja, dažniausiai moterims, tu nepakankama.

Bet, juk sielai kur kas sveikiau tiesiog būti tokia, kokia esi ir leisti kitiems/kitoms taip pat, būti savimi.

Pažiūrėk naująjį vaizdo įrašą Gyvenimo pašiūrėje apie savęs priėmimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *