Lyties stereotipai

Apie ką yra Marija ir FEMA

Kadangi jūsų gretos tik auga, noriu priminti apie ką yra FEMA ir kas yra FEMA. Plius, FEMA artėja pirmieji metai! Neįtikėtinu greičiu laikas bėga, ane? Tad pamaniau, kad yra net dvi progos savo skaitytojams ir skaitytojoms priminti apie ką aš esu.

Taigi, visų pirma, aš istorijos mokytoja, ja dirbu 5 metus. Mokytoja patapau dar visai būdama jaunutė, mano galva. Ėmiau dirbti dar būdama bakalauro ketvirto kurso studijose, tad teko mokytis labai daug dalykų, nuo to kaip dėstyti puikiai savo dalyką iki klasėje ugdyti mergaičių pasitikėjimą savimi bei mesti į šalį berniukų baimę klysti (nes, juk ei, vyrai neklysta), mokyti juos komunikuoti jausmus.

FEMA atsirado einant mano penktiems metams mokykloje. Ji atsirado ne iš niekur, ilgą laiką savęs klausinėdavau kodėl aš elgiuosi vienaip ar kitaip, lyg ir teisingai, bet nuolat persekiodavo jausmas, kad apsimetinėju prieš save. Pavyzdžiui, aš ilgą laiką, labai ilgą laiką sakiau sau, kad kai susirasiu vaikiną tada gaminsiu skaniai valgį, tada būsiu laiminga, tada mano svajonės išsipildys. Po tokių ilgų kliudančių galvojimų bei nuolatinio skaitymo ėmiau aiškiai suvokti, kad taip kalbu ne aš, taip plepa už mane socialiniai lūkesčiai, nes atrodė, kad tik tada kada būsiu poroje galėsiu jaustis vertinga. Kai tai suvokiau ėmiau po truputį tapti ta laukine siela, apie kurią rašo Clarissa „bėgančios su vilkais“, ėmiau būti laisva būdama su savimi, ėmiau būti sau laimės šaltiniu, ėmiau šokti viena pati, ėmiau dainuoti viena pati, ėmiau skaniai gaminti maistą viena pati ir svarbiausia dėl to nesijausti kalta ar mažiau vertinga! Nes eina sau, kiek daug turiu duoti kitiems žmonėms ir sau (tu irgi tai kartok sau kiekvieną dieną)!

Su tokia mano būsena atsirado FEMA, kuri siaurąją prasme kalba apie socialiai sukonstruotus lyčių vaidmenis. Plačiąja prasme FEMA moko mylėti kitą žmogų, toks koks jis yra ir toks, koks jis nori būti: 

FEMA  skatina priimti moterį, kuri nusprendė negimdyti vaikų, o ne ją engti.

FEMA moko priimti vyrą, kuriam nerūpi automobiliai, o ne jam primetinėti, kad jis privalo tuo domėtis. 

FEMA moko priimti visokį kūną, tiek vyrų, tiek moterų. 

Todėl čia, aš Marija, FEMA skatinu priimti žmogų, ne jį engti ir neprimetinėti jokių lūkesčių, kurie kitam/kitai net neturi prasmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *