Meilė sau, Produktyvumas

Metų įsivertinimas

Užbaigiau mokslo metus pravesdama paskutiniąsias istorijos pamokas, šiandien. Visą šią savaitę mokinių prašiau, kad atliktų užduotį, kurioje reikėjo įsivertinti metų istorines žinias bei asmenybės augimą. Man nepaprastai svarbu – ugdyti asmenybes, nes visi ir visos mano klasėje nebus istorikai\istorikėmis. Kuo ankščiau mokytojai bei mokytojos supras tai savo dalyke, tuo bus geriau, patikėkit. Bet jūs tikit, žinau.

Tad kol laukdavau kol sukris į Google Classroom minėti mokinių įsivertinimai pagalvojau, kad turbūt turėčiau ir save įvertinti. Nerašysiu istorijos mokytojos refleksijos, kita vertus, būtent šiais metais FEMA sukūrimas mane privertė į istoriją pažvelgti visiškai kitu kampu, kas yra fantastika. Būtent šiais metais atradau viduramžiuose aktyviai veikiančias moteris, būtent šiais metais ėmiau gilintis į Lietuvos tarpukariu dirbusias moteris (rašiau net apie tai ilgus tekstus: Sofija Kymantaitė – Čiurlionienė, Bitė, Marcelė Kubiliūtė), išleidau ilgiausią tekstą apie Boną Sforcą zmogausteises.lt, tyrinėjau mūsų partizaninį karą visiškai kitame kontekste, kuriame atsirado moterų. Wow! Ir čia tik dalelė veikiančių moterų, o kiek jų yra daug ir apie visas verta kalbėti!

Tačiau, svarbiausia mano šių metų tikslas pamokose buvo aiškus – mokiniai\mokinės yra asmenybės. Ir ne kitaip. Džiaugiuosi atsisakius tokių niekingų sakinių kaip, kad „tau kaip mergaitei labai negražu šitaip sakyti“, „tu kaip berniukas turėtum būti stipresnis“, „tu kaip mergaitė neturėtum domėtis „vyriškai dalykėliais““, „tu kaip berniukas turėtum pasidomėti tuo kuo domisi kiti berniukai“ ir visu kitu šlamštu.

Būtent šiais mokslo metais aš išgirdau iš mergaičių sakant – jūs prisidėjote prie mano pasitikėjimo savimi augimo; mokiniai ir mokinės sakė, kad per mano pilietiškumo pamokas pamatė, kaip reklamose gali būti sukonstruojami lyčių stereotipai ir/ar ant kiek yra smarkiai seksualizuotas moters ir vyro kūnas. Viena iš klasių džiaugėsi namų darbais, aha, teisingai perskaitei. Tie namų darbai buvo – mėnuo vyrams, mėnuo moterims, taip rinkom įrodymus, kad visais laikais pasaulį geresnį darė pirmų pirmiausia, žmonės.

Ar įgyvendinau pilnai savo tikslus? Yra kur tobulėti. Bet mokinių manęs ir pačios savęs įvertinimas tapo mano įkvėpimo šaltiniu tobulėjimui. Tad regis, kitais metais imsim dar stipriau ugdyti asmenybes!

O dabar jau beveik išeinu atostogų nuo mokyklos ir atsiduodu visiškai FEMAI, važiuojam!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *