Lyties stereotipai

Seksualizuotas sportas

Sportuoti man ne visada patiko. Mokykloje prabimbinėdavau šias pamokas, tingėjau sportuoti, o kadangi kūda, tai maniau, ai nu man tai tikrai nereikia.

Universitete irgi, nelankiau kūno kultūros paskaitų, nes nu, juk kūda, kam reik.

Karts nuo karto nueidavau pratampyti raumenis, bet tik tiek, nes vėlgi, juk kūda kam reik?

Bet sportu yra didžiulė viena problemytė. Mes jį suprantame per seksualizuotą kūną. Sportuok ir turėsi gražų kūną, sportuok ir tada būsi norima/s, sportuok ir turėk riestą užpakalį, dėl kurio visi vyrai eis iš proto, sportuok ir augink raumenį ir visos mergos bus tavo! Aišku, jeigu tavo sporto stiprioji motyvacija yra patikti moterims ir vyrams, gal ir okey. Tik reikėtų nepamiršti vieno fakto, kad šitaip sukonstruojame galvose mintį: aš esu niekam tikęs/tikusi, bet kai turėsiu sixpack’ą, riestą užpakalį tada visiems ir visoms patiksiu. O jeigu ne? Sportuoji, varai, varai salėje ir vis tiek nieks neįsimyli?

Matai, esmė ta, kad sportas irgi turi lyčių roles. Galime pradėti nuo to, kad kai kurie sportai tarsi gal ir ne bobų reikalas, kiti sportai žiūrėk, gal per bobiški.  Joga – moteriška, krepšinis – ne nu tokia milžinė, o dar ir stambi, visai ne moteriškas sportas. O pabaigti laisvai galima tuo, kad labai aiškiai yra nubrėžtos ribos, kaip turime atrodyti pagal lytį tam, kad atitiktume susidariusias gražios moters arba gražaus vyro iliustracijas.

Aš visada sakau, jog sporto tikslas turi būti gera savijauta, o fit kūnas – pasekmė.

Atvirai? Aš dabar sportuoju daug, man patinka, nes mėgaujuosi procesu. Ėmiau vėl lankyti tinklinį, treneris keikiasi ant manęs, jog paso nemoku normaliai paduoti, aš keikiuosi, visi keikiamės, bet kaip yra nerealu mokytis, o tai – mėgautis procesu. Kitas reikalas, sportas man turi ir kitą prasmę, taip aš išsikraunu. Aš turiu daug energijos, gal net linkstu į hyper aktyvumą, bet tas aktyvumas man persimeta į galvą, kai imu sukti mintis vis iš naujo ir iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *