Lyties stereotipai

Moteris lyderes yra kas sudegina

Darbas man nėra tiesiog darbas. Darbas man – aistra. Dėl to sulaukiu nemažai negatyvių komentarų. Vieni mane vadina darboholike, kiti pašiepiamai mesteli – karjeristė, treti man nuolat, na nuolatos kalba apie balansą gyvenime.

Kodėl prakalbau apie darbą? Nes išdirbau pirmąsias dvi savaites naujajame darbe. Nelengva. Dažnu atveju į darbą ateinu prieš 9 val., grįžtu gerokai po 19 val. Sunku ne dėl darbo valandų, nes visada mėgau dirbti neskaičiuodama valandų. Sunku dėl to, kad aš pasiėmiau naujas pareigas ant savo pečių. Labai noriu pabrėžti, jog aš pati jas pasiėmiau savo sunkiu darbu prieš tai, jos nenukrito iš niekur. Dar sunku yra dėl to, kad dabar turiu užimti aiškios lyderės poziciją. O ko tikimasi iš moters lyderės? Empatijos, švelnumo, užuojautos, šiukštu negaliu būti reikli, negaliu spausti žmonių, jeigu neatlieka darbų ir blablabla.

Visą savo gyvenimą aš gėdijausi, kad kartais esu nelabai švelni, nelabai pozityvi, nelabai mylinti. Dėl to dabar vaikštau į psichoterapiją, kurioje mokausi pykti, liūdėti, nebesigėdyti savęs ir visų savo jausmų prieš kitus.

Atidirbau dar tik nepilnas dvi savaites, o jau besirinkdama komandą stovėjau kovoje prieš save. Būti miela ir pozityvi vs. „Jei atvarei dirbti su manim, davai padaryk taip kaip reikia“. Spėkit, kokia buvau?

Stovėjau už save ir turbūt pirmą kartą nebijojau pasakyti, kad ei, buvai meet‘e su manim, aš viską pasakojau, tam meet‘ui ruošiausi dirbdama viršvalandžius, kodėl man paaiškinus absoliučiai viską tu imi, man rašai 100 klausimų, į kuriuos visus atsakinėjau kol tu sėdėjai lupytėm papūstom?

Nepagalvok, jog aš prieš empatiškumą, pozityvumą ir visą kitą, tikrai ne. Bet kai iš moters lyderės yra reikalaujama TIK tokių savybių, taip ir neturim daug lyderių moterų. Man patinka tokios moterys, kurios sako: I don‘t give a shit. Ir tai sako su pasididžiavimu bei drąsiai. Nes taip pasakyti moteriai vis dar yra drąsu. Taip, būtent dėl to, kad iš moters reikalauja tiesiog būti empatiškai, švelniai ir nuolat besišypsančiai, mes neturim daug lyderių, nes tas amžinasis empatiškumas ir pozityvumas kitiems moterį sudegina, kaip lyderę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *