Knygos

Nesunaikinama moterų galia, Mona Cholet

Vieną rytą gavau žinutę iš draugės, kuri rekomendavo knygą – Nesunaikinama moterų galia, Mona Cholet. Apie šią knygą teko ne vieną atgarsį išgirsti, todėl nusprendžiau griebti mintis apie nesunaikinamą moterų galią. Aš kai skaitau knygas, na gal tik ne kai grožinę literatūrą, užsirašinėju mintis, t.y. konspektuoju. Nesinori knygos skaityti paviršutiniškai. Nors dar nebaigiau skaityti Mona Cholet, bet noriu keletomis mintimis pasidalinti: 

Istorinis kontekstas lėmė nemažai dabarties dalykų, pavyzdžiui, šiandien moterų nepriklausomybė, nors galima teisiškai ir materialine prasme, ir toliau kelia visuotinį skeptišką požiūrį. Moters ryšys su vyru ir vaikais, patiriamas kaip savęs atidavimas, vis dar laikomas moterų identiteto šerdimi.

Mergaičių auklėjimas ir

socialinių įgūdžių ugdymas

orientuotas į vienatvės baimę, o

gebėjimai savarankiškai gyventi

ir toliau lieka nearti dirvonai. 

Silvia Federici teigia, kad raganų medžioklė padėjo pagrindus darbų paskirstymui, atsižvelgiant į lytį kapitalistiniame pasaulyje: mokamas darbas atiteko vyrams, o moterims – būsimų darbo rankų išleidimas į pasaulį ir auklėjimas. Ši moterims tekusi užduotis niekur nedingo ir šiandien: moterys laisvos turėti vaikų ar ne… kol pasirenka turėti. Nenorinčios jų turėti kartais traktuojamos kaip beširdės būtybės, blogos dėl neaiškių priežasčių, priešiškai nusiteikusios kitų atžvilgiu.

Gyventi nepriklausomai, senti,

gebėti valdyti savo kūną ir lytį

tam tikra prasme moterims vis

dar yra uždrausta.

Knyga yra įdomi tuo, kad einama per istorinį kontekstą ir ypatingai per raganų medžioklę. Kitaip tariant, raganų medžioklės poveikis, kuris prasidėjo dar viduramžiais, dabarčiai. Tad man kaip istorikei knyga patraukli mintims apie nesunaikinamą moterų galią iki pat šių dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *