Knygos, Sveiki santykiai

Knyga „Paleidimas“ ir drąsa

Tik ką perskaičiau knygą – Paleidimas (Letting go, David R. Hawkins). Šios knygos puslapius išskaičiau per tris dienas, labai greitai. Buvau pasiėmusi keletą dienų atostogų ir šiomis dienomis mėgavausi knygomis, o kaip tik jaučiau, jog būtent Letting go knygai atėjo laikas. 

Knygoje yra puikių įžvalgų, kartais net perskaičius kokią mintį, sustodavau, užversdavau puslapius, kad apmąstyčiau tik ką perskaitytas autoriaus mintis. Skyrių apie lūkesčius skaičiau keletą kartų, nes jaučiu, kad gyvenime prisigalvoju per daug lūkesčių ir tada lieku nusivylusi. Tad šis skyrius man pataikė tiesiai į širdį ir įkvėpė pokyčiams. Turbūt labiausiai vertusi mintis apmąstyti ką darau ne taip, buvo ši:

Spaudimas yra įvairių formų. Viena iš jų – lūkesčiai. Mes tikimės, kad žmogus patenkins mūsų reikalavimus, tačiau jis mūsų lūkesčius suvokia kaip ar užslėptą spaudimą ir pradeda jam priešintis.

Tiesą pasakius, niekada nebuvo net susimąsčiusi, jog lūkesčiai gali būti viena iš spaudimo formų.

Bet, šiandien norėčiau daugiausiai kalbėti ne apie lūkesčių mintis. O apie drąsą. Juk žinai, kaip man patinka drąsos tema. Tad sakinius apie drąsą braukiausi ryškiu, elektrinės spalvos markeriu, nes žinojau, kad norėsiu tais sakiniais pasidalyti su tavimi! Taigi, šiek tiek perfrazuosiu pačią pagrindinę mintį, bet jos pamatas lieka tas pats:

Tapdami drąsūs mūsų ketinimai būna stipresni ir mes visada sulaukiame rezultatų. Turime daugiau energijos ir dirbame kūrybiškiau negu anksčiau, nes mums rūpi ne tik išgyventi. Mes nebijome keisti požiūrio į pasaulį ir į savo galimybes. Mes drąsiai tyrinėjame save ir savo įsitikinimus, užduodame sau svarbiausius klausimus ir ieškome naujų atsakymų. 

Kitaip tariant, Hawkins’as sako, kad jeigu apsisprendžiame būti drąsūs gyvenimas ima keistis į gerąją pusę, mes tampame sąmoningesni, pavyzdžiui, eini rudenį taku ir matai, kaip krenta lapai nuo medžio, tu sustoji ir tiesiog grožiesi tokiu vaizdu. Vadinasi apsisprendei būti drąsus/i, atitolti nuo minčių (galbūt net nuo negatyvių?) ir būti čia ir dabar, šioje akimirkoje. Autorius teigia, kad tai geba daryti tik drąsieji ir drąsiosios.

Palieku tave su klausimu: ar neverta būti drąsiu? 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *