Lyties stereotipai

Blogas auklėjimas

Nu, žinokit, pasikalbam. Šio teksto net neplanavau rašyti, bet man patinka, kai mano skaitytojai patys to nesuvokdami padiktuoja sąlygas tekstams. Šį kartą būtent taip ir nutiko. Ryte pagriebus telefoną, įsijungiau internetą ir ėmė plūsti žinutės iš Instagram‘o. Visos žinutės buvo apie tą komentarą, kurio sulaukiau po interviu su manimi.

Visų pirma, ačiū, kad dalijotės savo mintimis. Visų antra, Jūs visi labiausiai reagavote į tą vietą, kuriame pilietis prakalbo apie boksą mergaitėms ir, kad tai blogo auklėjimo pasekmė. Tad noriu pakalbėti apie blogą auklėjimą. Nemėgstu skirstyti į gerą ir blogą kategorijas, bet šį kartą bandysiu atsiliepti į komentatoriaus skirstymą į kategorijas.

Žiūrėkit, blogas auklėjimas yra

tada, kada neleidžiama rinktis.

Blogas auklėjimas yra tada, kada mergaitei sakoma, tu negali lankyti bokso ar žaisti futbolo, nes tu mergaitė (vieną iš skaitytojų cituojant: nors ji gal net talentingesnė nei pats Ronaldo!). Blogas auklėjimas yra tada, kada berniukui įteigiama mintis, jog jo kūno sudėjimas (kad ir koks bebūtų) yra nevyriškas arba liaudiškai tariant, jis nėra iš liemens ir iš stuotmens.

Šį sąrašą galėčiau dar pildyti, bet vietoj to, noriu papasakoti istoriją.

Kai dirbau mokykloje (ji buvo krikščioniška, čia nieko tame blogo nėra ir man ten patiko dirbti) kartais susidurdavau su tam tikrais trukdžiais, kurie mane supurtydavo. Taigi, buvau Mokinių tarybos mentorė ir kiekvieną gruodį organizuodavome kalėdinę vakaronę mokiniams, kurios metu viena iš veiklų būdavo – filmas per naktį. Vienais metais sugalvojome rodyti Harį Poterį (mano vienas mylimiausių filmų). Tačiau, kai kurie tėvai sužinoję, kad rodysim jį, kreipėsi į mokinių auklėtojas sakydami, jog vaikai negali žiūrėti tokio filmo, nes tai burtininkavimas ir reikalavo, nerodyti Poterio. Mano galva tuo metu sproginėjo!

Pagalvojau, žinot, jūsų vaikai

greičiausiai jau visus

pornografinius tinklalapius

mintinai žino,

surprise surprise,

huh?,

o jūs neleidžiate žiūrėti Poterio!

Šis pavyzdys rodo, kaip yra neleidžiama rinktis ir, kad geriau yra nedrausti vaikams, o su jais kalbėtis. O komentatoriaus pavyzdys rodo kita, kaip su savo siaura mąstysena galima imti ir sužlugdyti talentus ir paveikti asmenybės taip, kad vėliau savo gyvenime kentės nuo žemos savivertės. Taigi, žiūrim ką darom ir ką sakom kitiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *