Knygos

Tu nesi tavo mintys, sako Eckhart Tolle

Praėjusį sekmadienį planuojant savaitės tekstus toptelėjo mintis, jog sekmadieniais noriu rašyti apie knygas. Daug skaitau, tačiau mažai dalinuosi, tai tarsi vagystė iš mano skaitytojo/s. Todėl nuo šiol sekmadienis – knygų diena. Čia rasis ne tik feministinė literatūra, nes aš nesu tik vienas dalykas, aš esu visokia, todėl ir skaitau visokias knygas. Turbūt iš mano tekstų galėjai suprasti, jog psichologija, emocinė sveikata bei santykiai – tos temos, kurios man labai patinka, nes noriu suprasti, kodėl mes esame tokie, kokie esame, kodėl elgiamės ar nesielgiame vienaip ar kitaip.

Taigi, pradedu nuo Eckhart Tolle „The Power of Now“. Šiaip, norėjau pradėti nuo Dienos ritualų mažos, pigios, bet labai įdomios knygutės, tačiau užsikirtus rašyti ties trečiu sakiniu, užvertus kompiuterio ekraną ir išėjus su Zoja pasivaikščioti ilgam po Žvėryną, suvokiau, kad nea, ne apie šią knygą noriu rašyti.

Paprašius Jūsų parašyti ko tikitės iš 2021 metų, gavau daug atsakymų ir juos susiejau į vieną bendrą atsakymą: daugelis mūsų, tiesiog norime mėgautis dabarties akimirka, nekvaršinant galvos, kas nutiks po 5 minučių, 1 val., dienos ar 5 metų. Nes iš esmės, mano supratimu, gyvenimas ir yra apie dabartį.

The Power of Now būtent to ir moko – būti dabartyje. Knyga, nors ir nedidukė, tačiau turinti nemažai skyrių skyrelių, imami įvairūs aspektai, tačiau viskas apie tą patį – būti. Man aktualiausias skyrius – You are not your mind.  Overthinkin‘tojai pakelkite rankas! Mane užknisa, kai pradeda į galvą lįsti įkyrios mintys, neleidžiančios pabūti ramiai dabartyje.

Štai ką rašo Eckhart apie tai: The Mind is a superb instrument if used rightly. Used wrongly, however, it becomes very destructive. To put it more accurately, it is not so much that you use your mind wrongly – you usually don‘t use it at all. It uses you. This is the disease. You believe that you are your mind. This is the delusion. The instrument has taken you over.

Ši knyga turbūt buvo parašyta specialiai overthinkin‘tojams. Jeigu ir tu vienu metu galvoji apie šimtus dalykų, šią knygą privalu perskaityti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *