Knygos

Drąsiai klysti su Reshma Saujani pamokomis

Žinau, žinau, pavadinimas skamba kaip pigios savipagalbos knygos. Tačiau, čia iš tos serijos – nespręsk apie knygą iš jos viršelio. Perskaičius šią knygą ėmiau nemažai cituoti ją savo tekstuose, nes minčių apie drąsą užtektinai, kurios įkvepia.

Reshma Saujani visuomenininkė, pastebėjus, jog yra didžiulis lyčių atotrūkis informacinių technologijų srityje ir pamokose, įsteigė ne pelno organizaciją „Girls Who Code“. Organizacija mažina lyčių atskirtį informacinių technologijų srityje.

Knyga yra motyvacinio pobūdžio, tačiau nėra pilstoma iš tuščio į kiaurą, remiamasi tyrimais, sava patirtimi. Autorė trečią knygos dalį skyrė patarimams, kaip veikti drąsiai ir atsisakyti perfekcionizmo.

Knygą karts nuo karto vis atsiverčiu, paskaitau savo pabrauktas mintis, kurios labiausiai įstrigo bei kuriomis norėčiau pasidalinti su jumis. Štai viena tokių apie sakymą „ne“:

„Atsisakyti reikia drąsos – ypač tuomet, kai kiti nori arba tikisi, kad sutiksi. Pasak Ra Godes, tai drąsiausia, ką moteris gali padaryti, ir man tenka jai pritarti. Visi tobulos mergaitės elgesio modeliai susiję su teigiamu arba neigiamu atsakymu į prašymus, nes patiriame spaudimą prisiderinti prie kitų, padėti kitiems, būti geroms, nesavanaudėms ir kitų poreikius laikyti svarbesniais už savuosius“.

Idealumo siekis man iki kaulų skausmo artimas ir ši knyga dalinai padėjo suprasti, kodėl aš siekiu būti be trūkumų. Net ir su sakymu „ne“, aš bijodavau (ir, kartais vis dar nedrįstu) pasakyti „ne“, nes atrodė ir vis dar kartais atrodo, jog tuomet nebūsiu tobula, gera, taiki, kokios iš manęs tikisi. Tačiau, po lapkričio ir gruodžio mokymų maratono, nusprendžiau pailsėti ir vesti naujus mokymus ir/ar dalyvauti diskusijose tik po švenčių. Gruodžio pabaigoje gavau pasiūlymą dalyvauti diskusijoje ir ne daug trūko, kad būčiau pasakius „taip“. Tik staiga prisiminiau sau duotą pažadą – atsitraukti ir ilsėtis. Pasakius „ne“, pajutau, kad savo gyvenimo mašinoje esu aš vairuotoja, o ne kitas. Tai buvo mano pergalė, kuri mane po truputį įgalina dažniau pasakyti „ne“, kai iš tiesų ir noriu pasakyti „ne“.

Taigi, perskaičius šią knygą iškart neatsisakysi tobulumo siekio, teks dirbti su savimi, tačiau ši knyga gali padėti suprasti kodėl yra taip kaip yra bei įkvėpti pačios pokyčiams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *