Knygos

Ar egzistuoja “Tik V1enas dalykas?

Turiu prisipažinti, kad šia knyga susidomėjau tada, kada labai strigau atsakant sau į klausimą: ar aš esu tik apie vieną dalyką, t.y. rašymą ir lyties stereotipus? Privalau išsiduoti, pradėti leisti tekstus apie santykius su savimi bei kitais ar produktyvumą, man buvo nedrąsu. Mat save stačiau į vieno dalyko stalčiuką. Maniau, jeigu jau pradėjau rašyti apie lyčių lygybę, tai visada apie tai ir privalau kurti turinį.

Kitas dalykas, kūryba atpančioja mano kojas. Kūryba mano gyvenime vaidina nepaprastą vaidmenį, mamos dėka. Ji yra neįtikėtina kūrėja, todėl mane nuo pat mažumės vedė į muzikos mokyklą, kurioje grojau smuiku, pianinu, vėliau perėjau į dainavimo klasę, lankiau tapybos būrelį, lipdžiau molio dirbinius. Suaugus ėmiau vėl tapyti, o dabar fotografija ir video gaminimas tapo atgaiva sielai. Tačiau, juk esu žinoma, kaip tekstų kūrėja, o ne ta, kuri tapo, fotografuoja ar kuria vaizdo įrašus. Taip susipakavus save į vieno dalyko dėžutę, slėpiau talentus, nes bijojau, kad mano auditorijai bus sunku suprasti, jog aš esu daugiau, negu tekstų apie lyčių lygybę kūrėja.

Ieškodama atsakymų ši knyga patraukė akį. Knygos autoriai moko, susikoncentruoti ties vienu dalyku ir tame viename dalyke tapti meistru. Bet ar Gary Keller ir Jay Papasan sako, kad gyvenime reikia turėti tik vieną dalyką, kuriuo verta domėtis? Ir taip, ir ne. Todėl, negaliu pasakyti, kad šioje knygoje radau atsakymą, kurio ieškojau. Viena vertus, jie teigia, kad verta turėti tik vieną dalyką, kurį reikia dailinti, pavyzdžiui, rašymas. Kita vertus, autoriai lyg ir nesako, jog reikia atsisakyti kitų dalykų, kurie tave domina. Tačiau, svarbu turėti prioritetus. Ir tarp tų prioritetų, reikėtų nusistatyti 1, kuris padėtų pasistumti į priekį.

Mintis nebloga, mano vienas dalykas – rašymas ir čia tobulėti kaip įmanoma labiau. Bet ar dėl rašymo turėčiau atsisakyti viso kito? Niekada. Ar kitų temų, kurioms skiriu dėmesį turėčiau atsisakyti? Niekada. Todėl vienas dalykas, mano galva, veikia tik tada, kai darome užduotį ir į ją turime susikoncentruoti maksimaliai tam, kad patirtume neįtikėtina flow jausmą, kuriant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *