Meilė sau

Tu esi dovana Lietuvai

Lietuva visada buvo mano pusėje, ji niekada man nepriekaištavo, kad esu tokia kokia esu. Deja tuo pačiu, aš pasigirti negaliu. Turėjo nutekėti daug žmonių, aplinkybių ir mano pačios mąstymo klaidų, kol suvokiau ką man reiškia būti lietuve. Džiaugiuosi, kad mano mama yra absoliuti Lietuvos fanė. Nuo paauglystės stebėjau, kaip mama myli Lietuvą, kaip ji didžiuojasi čia gyvenanti, kokia ji smalsi Lietuvos praeičiai, kaip ji domėjosi žmonėmis kūrusiais Lietuvą, kol pati tapo tuo žmogumi, kuri atsidavusi kuria Lietuvą savo neišpasakytais darbais. Ir taip, vieną dieną atėjo man eilė tapti Lietuvos kūrėja. Taip vieną dieną aš pati įstojau mokytis istorijos, taip vieną dieną aš tapau istorijos mokytoja, kas man leido savo mokiniams per pamokas kalbėti apie meilę Lietuvai ir ką reiškia būti lietuviu.

Vieną pamoką, dešimtokams aistros kupinomis akimis kalbėjau apie Nepriklausomybės kovas bei pirmuosius savanorius stojusius ginti Lietuvą. Tvirtinau, kad mes, lietuviai esame kieti, tik linkę tai pamiršti. Netrukus išgirdau iš klasės galo besiverčiančius žodžius iš mokinės: mokytoja, – ji sako, Lietuva nebuvo nei tada, nei dabar kieta valstybė, esame apverktina šalis. Nustėrau. Ėmiau galvoti, ką aš dabar pasakysiu? Tai nutiko mėnesį padirbus mokykloje, suprask, patirties kišenėse buvo ne itin. Galva ėmė kaisti, staiga ištroškau, nutilau. Žinoma, mokiniai laukė beprasidedančio konflikto ar bent minimalios replikos tik ką išsakytiems grubiems žodžiams, iš istorijos mokytojos. Tačiau tuo metu ką geriausio galėjau sugalvoti buvo tai: namuose surask 5 dalykus, kuriais galima didžiuotis, kad tu esi lietuvė. Kitą pamoką ji sugrįžo su 15 dalykų, kurie ją privertė didžiuotis, kad gimė Lietuvoje. 15 dalykas mane labiausiai nustebino: lietuviai yra dovana Lietuvai.

Taip, tu esi dovana Lietuvai.

Tu, mylėdamas save, saugodamas save, rūpindamasis savimi esi dovana Lietuvai. Nes tu Lietuvai rūpi, kad būtum mylimas ir apsaugotas.

Tu, išlipdamas iš santykių, kurie tavęs netenkina myli ne tik save, bet ir Lietuvą. Nes  rūpiniesi savimi.

Tu, kurdamas meile grįstus santykius, esi dovana Lietuvai.

Tu, būdamas savimi, esi dovana Lietuvai.

Tu, įstengęs šiandien pirmą kartą pakilti iš lovos po ilgo sielos žaizdų gijimo, esi dovana Lietuvai.

Tu, nusišypsojęs šiandien kitam žmogui, esi dovana Lietuvai.

Tu, šiandien parašęs žinutę tėčiui ar/ir mamai, kad myli ir pasiilgai, esi dovana Lietuvai.

Tu, kuris šiandien apsisprendė mylėti daugiau, esi dovana Lietuvai.

Tu, kuris šiandien gramdydamas apšalusius automobilio langus pagalvojai, kokia nuostabi šių metų žiema pas mus, esi dovana Lietuvai.

Tu, kuris bent kartą per savaitę ar mėnesį, o gal net dieną, padėkoja mūsų medikams už tai, kad jie yra mūsų herojai, esi dovana Lietuvai.

Tu, kuris pasirinkai kurti, o negriauti, esi dovana Lietuvai.

Nepamiršk savo dovanomis apdovanoti Lietuvą, nes tu jų turi labai daug!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *