Knygos

Kūrybiškas gyvenimas su Elizabeth Gilbert

Rašydama knygą susiduriu su krizėmis, todėl pasiteisinimų, kodėl turėčiau nerašyti susigalvoju daugiau nei šuo turi blusų. Tai natūralu bet kokiame kūrybiniame procese. Bet turiu priešnuodį krizės nuodams įveikti. Įkvėpimo imu semtis iš kitų autorių.

Tad taip, šį saulėtą rytą pradėjus rašyti skyrių apie perfekcionizmą ir įstrigus nežinojime nuo ko pradėti, atsiverčiau jau perskaitytą Elizabeth Gilbert Didi magija. Ir iš naujo išgyvenau tą patį gerą įkvėpimo jausmą – kurti kūrybišką gyvenimą bei atverti savo turimus lobius pasauliui. Ahh, kaip man patinka tokie stiprūs, tvirti, nepilstantys iš tuščio į kiaurą įkvėpimo šaltiniai! Todėl šiandien užėjo noras pasidalinti būtent šios knygos rekomendacija. Pamaniau, gal būt ir tu kaip tik dabar išgyveni kūrybos krizę, o gal būt nori pradėti kurti, tačiau baimė yra nustelbusi poreikį kūrybai?

Kai išleidžiu bet kokį tekstą ar skaitau pranešimą, ar dalyvauju diskusijose, ar vedu mokymus, mano įžūlusis ir bespalvis vidinis kritikas ima uždavinėti nekorektiškus klausimus, pavyzdžiui, o ką kiti pagalvos? Kas tu tokia, kad galėtum rašyti, skaityti pranešimus, vesti mokymus ir diskusijose reikšti savo nuomonę? KĄ PAMANYS KITI?

Šioje knygoje apie tai rašo mažų mažiausiai nuostabiai:

„Savo dvidešimtus, trisdešimtus gyvenimo metus praleidžiame besistengdami būti tobuli, nes baisiai nerimaujame, ką kiti pagalvos apie mus. Perkopę keturiasdešimties, penkiasdešimties metų ribą, pagaliau imame jaustis laisvi, nes nusprendžiame, kad mums nusispjaut, ką apie mus galvoja kiti. Tačiau tik sulaukus šešiasdešimties ar septyniasdešimties užlieja absoliučios laisvės jausmas, nes galų gale suprantate tiesą, kuri jus išlaisvina, – niekas niekada apie jus taip ir negalvojo.“

Mes žmonės, esame linkę susireikšminti ir būti pasaulio bambomis, manydami, kad visiems rūpi ką mes kuriame, kaip mes kuriame, kaip mes rengiamės, kur mes gyvename ir taip toliau. Taip, suklydus, žmonės gali pastebėti mūsų trūkumus, tačiau tai truks tik akimirką, o toliau vėl visi žmonės susitelks tik į SAVE. Kurk tai ką nori kurti, kurk savo autentišką kūrybišką gyvenimą, nes jei tai ne artimieji, greičiausiai svetimiems nusispjauti kaip tu gyveni

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *