Meilė sau

Sužinojau, kad esu ENFJ. Kas dabar?

Vieną saulėtą dieną, sėdėdama prie bendro stalo ofise gavau iš kolegės netikėtą pasiūlymą: pasidaryti charakterio tipo testą. Pradžioje nuskambėjo, kaip pasiskaityk šios dienos horoskopą, kurie man kelia tik juoką bei žinoma, nepasitikėjimą. Bet pamaniau, velniai griebtų, nieko tokio nenutiks, jeigu truputį nukrypsiu nuo darbų ir  pasidomėsiu savimi, kol geriu kavą. Praleidus penkioliką minučių atsakinėdama į klausimus, gavau rezultatą – aš ENFJ.

Pradžioje skaitydama apie šį žmonių tipą didžiavausi, jog esu ENFJ, nes paskelbtas rezultatas buvo mažų mažiausiai iškalbingas, tik pažiūrėk: a) tai rečiausias charakterio tipas, sako, kad pasaulyje šio tipo žmonių yra tik apie 2 proc.; b) ENFJ asmenybės yra labai charizmatiškos, altruistiškos, gebančios įtikinti kitus žmones, empatiškos bei turinčios nepaprastai stiprią intuiciją. Hey, kas nesididžiuotų tai perskaitęs, tiesa?

Kol koją už kojos vilkdama ėjau namo iš ofiso, manęs neapleido mintys apie ENFJ. Todėl sugrįžus į savo palėpę, sėdau nardyti po šios asmenybės klodus, mat jei atvirai, susidurdavau su sunkumais, jei reikėdavo papasakoti koks mano identitetas. Maksimaliai ką galėdavau iš savęs išspausti tai, kad mano vardas Marija, esu moteris bei lietuvė, nors visi suvokiame, kad žmogus yra daugiau nei jo vardas, lytis ir šalis kurioje jis gimė bei gyvena. Tad svarsčiau, jeigu pasigilinčiau į šio charakterio tipo žmones, galbūt man pavyktų suprasti savo identitetą? Antra, ilgą laiką jaučiausi atsijungusi nuo išorinio pasaulio, regis kurį laiką gyvenau savo susikurtame, kuriame strigau į praeities analizę bei bandymą nuspėti ateitį. Šiame susikurtame pasaulyje nuolatos jaučiau baimės ir apgailestavimo skonį, kas manęs, žinoma, nepadarė laimingesnės.

Turiu pasakyti, kad besidomint man pavyko suprasti, kas aš esu ir kodėl aš esu taip kaip esu ir svarbiausia, ką daryti, kad būtų kiek lengviau. Matote, būti ENFJ nėra lengva, mes save atiduodame kitiems, galvojame apie kitus per dažnai, nors turėtume pirmučiausiai pasirūpinti savimi, mes trokštame kitų pritarimo, perplanuojame gyvenimą ir t.t.

Taigi, ką sužinojau?

ENFJ vengia spontaniškumo

Šio tipo žmonių stiprioji pusė yra planavimas, todėl spontaniškumas gali griauti galimybę įvykdyti planą, štai kaip mes mąstome. Aš esu planuotoja, todėl pasipustyti padus nuo plano man – iššūkis, kuris gali sukelti nerimą. Darbe gebėti planuoti yra pagirtina, tačiau šis planavimas ENFJ dažnai persikelia ir į asmeninį gyvenimą, kas ir neleidžia atsipalaiduoti bei įsileisti netikėtumo jausmą. Savo kalendoriuje susiplanuodavau net savaitgalius, valandomis! Todėl nepalikdavau erdvės spontaniškumui. Karts nuo karto leisdavau sau pasielgti neapgalvotai, tačiau prieš sutinkant tą padaryti turėdavau įkvėpti ir iškvėpti, kad apraminčiau sąmyšį keliančias mintis. Turėdavau priminti sau, kad nieko tokio yra nukrypti nuo plano. Aš net norėdavau žinoti tikslią vietą, kur keliaujame su draugais vakarieniauti, o kai susitardavome susitikimo tikslią valandą, tai jausdavau didžiulį nerimą, jeigu draugai sutartu laiku nepasirodydavo. Kitaip tariant, Marija pagal planą!

Mums vienatvė – mūsų komforto zona

Skaityti knygą valandų valandas vienai pačiai – nuostabiausias užsiėmimas. Kad ir kaip ironiškai skambėtų, tačiau tuo pačiu esu linkusi į ekstravertiškumą. Taip yra su ENFJ, mūsų ekstravertiškumas maišosi su intravertiškumu. Taigi, nors ir esu labiau ekstravertė, bet išeiti į barą ar į klubą nėra jau taip paprasta, dėl naujų žmonių masės. Žinodama, kad ten sutiksiu daug nepažįstamų žmonių, negaliu atsipalaiduoti net ruošiantis ten eiti. Namuose stoviniuoju, kartais net rankos padreba, bet tik iki tol, kol nueinu į barą ar į klubą, apsiprantu ir būdama tarp žmonių atsigaunu. Taip yra, nes dar prieš išeidami suvokiame, kad gausime daug naujos informacijos ir tą gana sunku priimti.  

Įėję į kambarį, kuriame pilna žmonių, mes galime tuoj pat pajausti visų žmonių nuotaikas

Gal ir skamba smagiai, tačiau ENFJ stengsis visus nuliūdusius pralinksminti. Mes prisiimame atsakomybę už kitų žmonių jausmus ir stengiamės kaip įmanoma greičiau sutvarkyti padėtį tam, kad aplinkui žmonės imtų linksmiausiai kvatotis. Nors suprantame (jeigu jau esame tame etape, kai nebegyvename autopilotu), kad pirmiausiai turėtume prisiimti atsakomybę už savo jausmus.   

Altruizmas

Fantastiška savybė! Tačiau ji naudinga tik tada, kada nepamirštame pasirūpinti savimi, deja ENFJ yra stipriai linkę pamiršti save.  

Mums verkiant reikia kitų pritarimo

Šito labiausiai nemėgstu, tačiau kai tai sužinojau, man atsivėrė akys. Kai sukūriau fema jaučiausi pakylėta, nes neklausiau nieko, ėmiau ir padariau. Ir fema man atvėrė begalės kelių, kuriais dabar ne visada gebu pasinaudoti, mat kaip niekad ėmiau siekti kitų žmonių pritarimo darant, kuriant, rašant. Jaučiu, kad neturiu nepriklausomybės savo karjeroje. Noriu tiek daug dalykų daryti, tačiau stringu, nes laukiu kol kas iš šalies pasakys: puiku Marija, daryk.

Taigi, sužinojau, kad esu ENFJ, kas toliau?

Tai, kad esu ENFJ sužinojau visai nesenai, todėl šį tekstą rašau, nes noriu, kad matytum mano kelionę, kaip keičiuosi. Visas savybes kurias išvardijau jos man trukdo įgyvendinti savo tikslus bei kurti gyvenimą tokį apie kokį aš svajoju. Savo charakterio tipo nenoriu laikyti pasiteisinimu mindžikuoti vietoje ir likti ten, kur esu dabar, todėl imuosi keisti tam tikrus dalykus:

Į gyvenimą noriu įsileisti daugiau spontaniškumo. Žinau, kad reikia pradėti nuo mažų dalykų, tad pradžioje neplanuoti savaitgalių yra puiki idėja. Noriu, kad savaitgaliais kuo dažniau išgyvenčiau tėkmės momentą. Jei norėsiu dirbti, dirbsiu, jeigu norėsiu ištisą dieną drybsoti lovoje – drybsosiu, jei norėsiu pasimatyti su draugais – pasimatysiu.

Savaitgaliais norėčiau leisti daugiau laiko su žmonėmis ir tarp žmonių, net jei jie ir nebus mano pažįstami. Tad taip, užsirašiau į zumba treniruotes!

Kažkurį rytą linkėjau laimės savo artimiesiems ir žmonėms, kurie mane įskaudino. Linkint džiaugsmo kitiems, atėjo mintis į galvą, o kodėl aš laimės nelinkiu sau? ENFJ pagalvoja apie visus aplinkui pirmiau, o tik vėliau apie save, jei išvis pagalvoja. Taigi, prioritetas tampa aš ir mano laimė.

Neprisiimti atsakomybės už kitų žmonių emocijas ir nuotaikas bei jų nesistengti „sutvarkyti“. Šis man sekasi su kiekviena diena vis geriau, psichoterapija labai padeda. Tačiau vis dar pagaunu save, kad kito žmogaus emociją galiu perimti labai greitai, o ji įsigyvens manyje ilgam. Todėl skelbiu nepriklausomybę nuo kitų žmonių emocijų!

Ir svarbiausia, nelaukti pritarimo iš kitų žmonių. Juk aš esu pati savo gyvenimo kūrėja!

Gal  šiame tekste atradai ir save? Atleisk, kad išpyliau visą tekstą tik apie save, tačiau tai buvo viešas dienoraštis. Jeigu ir tu esi ENFJ ir nori leistis kartu su manimi į kelionę, kuri velniai žino kur nuves, leiskis! Nelaikykim charakterio tipo pasiteisinimu negyventi gyvenimo apie kurį patyliukais svajojome šitaip ilgai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *